top of page
  • תמונת הסופר/תEyal

שלושה טריקים ליצירת הרגלים ללא-מאמץ (איך לא פיספסתי אפילו יום אחד של מדיטציה כבר 7 שנים)

אז אתמול מישהו שאל אותי איך הצלחתי להתמיד כל כך הרבה שנים במדיטציה ושלושה דברים עלו. מה שמעניין הוא שבטריקים האלה השתמשתי בשביל ליצור הרבה הרגלים אחרים: אכילה בריאה, קריאה של מאות ספרים ועוד. לפני שאתם ממשיכים לקרוא, תשאלו את עצמכם: איזה הרגל הייתם רוצים ליצור בחיים שלכם עכשיו? וכשאתם קוראים, תחשבו איך אתם יכולים ליישם השיטות האלה בעצמכם ולשנות החיים שלכם ;)


1. אנחנו הממוצע של חמשת האנשים שאנחנו מסתובבים איתם הכי הרבה. כשהתחלתי למדוט, לא הכרתי אף אחד שעושה את זה ועבר הרבה זמן עד שהכרתי. אז איך עשיתי את זה? רימיתי. בוא נקרא לטריק הראשון "שטיפת מוח מבחירה." במקום להקיף את עצמי בכאלה שמתרגלים מדיטציה, קראתי ספרים ושמעתי של אנשים שעושים מדיטציה (ולא בהכרח הרצאות וספרים על מדיטציה, אגב.). מה הי קורה לכם אם הייתם עושים את זה? המוח שלכם כנראה היה מניח שזו הנורמה והיה גורם לכם להתחיל לעשות מדיטציה מתוך לחץ חברתי.


כן, יש דבר כזה לחץ חברתי חיובי אם אנחנו יוצרים ומעצבים אותו באופן מודע. מה יקרה אם במקום לשמוע מוזיקה בדרך לעבודה תשמעו הרצאה החשיבות של אימון גופני/ אכילה בריאה/ מדיטציה או עבודה קשה? (הכניסו פה את ההרגל שאתם מנסים ליצור)


2. המוח שלנו בנוי בשביל להימנע מכאב ולחתור לעונג וזה גם משהו שמקבלים מלהקשיב להרצאות ולקרוא ספרים בנושא אבל אני לקחתי את זה צעד אחד קדימה. אולי יותר מדי צעדים קדימה ;)


יצרתי בראש שלי סיפור שלם על מה יקרה אם אני לא עושה מדיטציה ומה יקרה אם אני כן אעשה מדיטציה:


מה יקרה אם אני כן אעשה מדיטציה:

בריאות - כשאני עושה מדיטציה אני הופך להיות מאוד קשובל גוף שלי וקשה לי לאכול (לשתות) ולא בריא. כל "פשע" נגד הגוף שלי מורגש פי 10. בעתיד זה יהפוך אותי להרבה יותר בריא, יגרום לי להזדקן יפה, לחיות יותר ולהיות במיטבי עד סוף חיי.

יחסי אנוש - כשאני עושה מדיטציה אני מכיר את עצמי ברמה הכי עמוקה שיש ובגלל זה אני מבין גם אחרים הרבה יותר טוב. מדיטציה מכפילה את רמות האמפתיה של המודט (הוכח מדעית הרבה מאוד פעמים.) בעתיד זה יאפשר לי להיות מוקף בחברים מדהימים, ליהנות ממערכות יחסים מספקות ומפרות, להבין בני אדם ואת עצמי ולהיות אהוב.

חוכמה - כשאני עושה מדיטציה הראש שלי הופך להיות מסודר להפליא, אני זוכר דברים בקלות ויכול להתנסח בצורה מאוד ברורה וחדה. אני מסוגל להבין בעיות ותהליכים מורכבים ולראות את התמונה הגדולה. בעתיד זה יכול לאפשר לי לעזור לאחרים בצורה הכי טובה שאני יכול, להרוויח המון כסף ובאופן כללי לחיות את החיים הכי טובים שאני מסוגל להם.

בריאות רגשית - בכל פעם שאני עושה מדיטציה אני מתאפס. הגוף מתנקה מאדרנלין, קורטיזול והורמוני לחץ אחרים. אני הופך להיות שלו, אוהב ממוקד, משוחרר, שמח יותר. אני צוחק ומחייך יותר בקלות כי אני רפוי יותר ועוד. בעתיד זה יאפשר לי להרגיש מסופק, אוהב, מוגשם, מאושר וכו' - הדברים שהכי חשובים לדעתי וגם יהפוך אותי למישהו שאנשים מחפשים את חברתו כי כיף להימצא בנוכחות מישהו עם אנרגיה טובה.


זה כלום. פעם כתבתי יותר מ10 עמודים על סיבות לעשות מדיטציה ועוד לא סיימתי 😅 אבל הבנתם את הרעיון.


מה יקרה אם לא אעשה מדיטציה:

אשמור על זה קצר - אני רואה את עצמי משתגע. לא מסוגל לעבוד ולתפקד, והולך לאיבוד בכל תחום בחיים.

בין אם הסיפורים האלה שאני מספר לעצמי נכונים או לא, אתם כולים לראות איך אני לא צריך כוח רצון בשביל לעשות מדיטציה. מעבר לזה, אני אצטרך הרבה כוח רצון *לא לעשות מדיטציה*. למעשה, הניחוש שלי זה שגם אם מישהו יציע לי המווווון כסף בשביל שאני אספיק למדוט (אני לא אנקוב במספר כי אתם לא תאמינו לי) אני לא אעשה את זה. בואו נמשיך.


3. לשים לב לדברים הקטנים:

להגזים תוצאות וסכנות ולספר סיפורים זה רצוי ביותר אבל הוכחות בשטח זה אפילו יותר טוב. אם יש משהו שעזר לי להתמיד כל יום - זה זה. ביום הראשון שעשיתי מדיטציה שמתי שעון על 20 דקות ולא יכולתי להמשיך אחרי 7. אבל אפילו באותו יום שמתי לשינויים קטנים: הייתי טיפ טיפה יותר סבלני, הומוריסטי. אולי יכולתי להקשיב טיפ טיפה יותר זמן. אולי היה לי טיפ טיפה יותר כוח רצון. שמתי לב שהמחשבות שלי היו טיפ טיפה יותר חיוביות. זה לא משנה בדיוק אבל עצם העבודה ששמתי לב לכל שינוי קטן עודד אותי ונתן לי המון מוטיבציה.


שימו לב מה קורה כשאתם מבצעים את ההרגל ונסו להתמקד בכל התחומים האנושיים (פיזי, רגשי, מנטלי, רוחני). איזה שינויים אתם רואים?


כמו שאמרתי, לא פספסתי אפילו יום אחד של מדיטציה אבל היו ימים שבמקום למדוט על הבוקר, תרגלתי מדיטציה לפני השינה, כך שיצא שעברתי יום שלם בלי מדיטציה. בימים האלה שמתי לב שהייתי טיפה יותר עצבני, הקשבתי לעצמי פחות, והייתי מבולגן יותר, לדוגמה. ימים כאלה, באופן אירוני, נתנו לי עוד יותר מוטיבציה להתמיד כי הם הוכיחו לי מה קורה כשאני 'מפספס' יום. ככה, סטיות מדרך הישר עוזרות לנו להישאר עליה.


יש עוד הרבה טריקים ליצירת הרגלים אבל זהו להפעם. מקווה שנהניתם ושתיישמו. נתראה בפסגה ;)


*התוכן במאמר מצומצם בשביל לשמור על האורך. צפו בסרטון לעוד.

0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

Comentários


bottom of page